Etusivu
Toimintaa
Ajankohtaista
Kini-haasteet nuorille
Nuorten palvelu- ja ohjausverkosto PAVE
Jalkautuva nuorisotyö
Talviloma 2024
Uimakoulut
Nuorisotalot
Liperin Nuokka
Ylämyllyn nuokkari
Viinijärven Nuokkari
Digiä ja pelaamista
Koulunuorisotyö
Nuorisovaltuusto
Mobiilisovellus
Harrastaminen
Harrastushaku
Harrastuskalenteri
Harrastuskartta
Järjestöt
Harrastamisen Suomen Malli
Liperin koulu
Mattisenlahden koulu
Salokylän koulu
Viinijärven koulu
Ylämyllyn koulu - Jyri ja Paloaukea
Ylämyllyn koulu - Patteriston yksikkö
Järjestölista
Tukea
Etsivä nuorisotyö
Ohjaamo
Poliisin Ankkuriryhmä
Etsivä harrastustoiminta
Hyvinvointisivut
Yhteystiedot
Kirjaudu sisään
Luo tili
Harrastuskalenteri
Tapahtumakalenteri
Edellinen kuukausi
Maaliskuu 2024
Seuraava kuukausi
Maanantai
26.02.
13:00
Kokkauskerho 1.-2.lk Liperin koulu
Leivonta ja ruuanlaitto
13:00
Liperin Nuokkari - Yhteisnuokkari 9-17-vuotiaat
Avoin nuorisotoiminta
14:00
Kovien materiaalien käsityökerho 4.-6.lk Liperin koulu
Kädentaidot
14:00
Viinijärven yhteisnuokkari
Avoin nuorisotoiminta
14:15
Kokkikerho 4.-6.lk Ylämyllyn koulu
Leivonta ja ruuanlaitto
14:15
Sirkuskerho 4.-6.lk Viinijärven koulu
Sirkus
14:15
Ylämyllyn nuokkari Maanantai
Avoin nuorisotoiminta
14:30
Liikuntakerho 1.-3.lk Ylämyllyn koulu
Liikuntakerho
Tiistai
27.02.
14:15
Liikuntakerho 1.-3.lk Viinijärven koulu
Liikuntakerho
Harrastamisen Liperin malli
14:30
Liikuntakerho 4.-6.lk Ylämyllyn koulu
Liikuntakerho
Harrastamisen Liperin malli
15:00
Energytreeni 7.-9.-lk
Saliharjoittelu
Harrastamisen Liperin malli
15:00
Kerhonohjaaja-koulutus
Koulutus
Liperin kunta
Keskiviikko
28.02.
14:00
Liikuntakerho 1.-3.lk Liperin koulu
Liikuntakerho
14:00
Liikuntakerho 1.-3.lk Salokylän koulu
Liikuntakerho
14:00
Sirkuskerho 3.-6.lk Mattisenlahden koulu
Sirkus
14:15
Kokkikerho 1.-3.lk Ylämyllyn koulu
Leivonta ja ruuanlaitto
14:15
Ylämyllyn alakoululaisten nuokkari 4-6-luokkalaiset
Avoin nuorisotoiminta
14:30
Kuvataide- ja mediakerho 1.-3.lk Ylämyllyn koulu
Valokuvaus
15:00
Liikuntakerho 4.-6.lk Salokylän koulu
Liikuntakerho
Torstai
29.02.
13:00
Liikuntakerho 1.-3.lk Mattisenlahden koulu
Liikuntakerho
14:00
Liikuntakerho 4.-6.lk Liperin koulu
Liikuntakerho
14:00
Liikuntakerho 4.-6.lk Mattisenlahden koulu
Liikuntakerho
14:00
Liperin Nuokka - alakoululaisten nuokkari 3.-6. lk
Avoin nuorisotoiminta
14:00
Shakki- ja pelikerho 1.-6.lk Liperin koulu
Lautapelit
14:00
Viinijärven nuokkari alakoulaisten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
14:15
Käsityöpaja 7.-9.lk Ylämyllyn koulu
Kädentaidot
14:15
Kuvataidepaja 7.-9.lk Ylämyllyn koulu
Kuvataide
14:15
Lemmikkieläin-kerho 1.-3.lk Viinijärven koulu
Eläimet
14:15
Ylämyllyn nuokkari Torstai
Avoin nuorisotoiminta
14:30
Pelipaja 3.-6.lk Ylämyllyn koulu
Lautapelit
15:00
Liikuntakerho 4.-6.lk Viinijärven koulu
Liikuntakerho
15:00
Ohjelmointipaja 5.-9.lk Ylämyllyn koulu
Digipelaaminen ja ohjelmointi
17:00
Viinijärven nuokkari nuorten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
Perjantai
01.03.
13:00
Koodarit-kerho 1.-4.lk Mattisenlahden koulu
Digipelaaminen ja ohjelmointi
Harrastamisen Liperin malli
13:15
Lemmikkieläin-kerho 1.-6.lk Salokylän koulu
Eläimet
Harrastamisen Liperin malli
14:00
Viinijärven nuokkari alakoulaisten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
Liperin kunta
17:00
Viinijärven nuokkari nuorten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
Liperin kunta
Lauantai
02.03.
Sunnuntai
03.03.
Maanantai
04.03.
09:00
Uimakoulu / Alkeisryhmä 1
Uinti / uimakoulut
Liprakka
10:00
Uimakoulu / Alkeisryhmä 2
Uinti / uimakoulut
Liprakka
11:00
Uimakoulu / Jatkoryhmä
Uinti / uimakoulut
Liprakka
14:00
Viinijärven yhteisnuokkari
Avoin nuorisotoiminta
Liperin kunta
Tiistai
05.03.
09:00
Uimakoulu / Alkeisryhmä 1
Uinti / uimakoulut
Liprakka
10:00
Uimakoulu / Alkeisryhmä 2
Uinti / uimakoulut
Liprakka
11:00
Uimakoulu / Jatkoryhmä
Uinti / uimakoulut
Liprakka
13:00
Avoin salivuoro
13:00
Talviloman lasten elokuva – Lemmikkien salainen elämä
Teatteri ja ilmaisu
Liperin kunta
Keskiviikko
06.03.
09:00
Uimakoulu / Alkeisryhmä 1
Uinti / uimakoulut
Liprakka
10:00
Uimakoulu / Alkeisryhmä 2
Uinti / uimakoulut
Liprakka
11:00
Uimakoulu / Jatkoryhmä
Uinti / uimakoulut
Liprakka
12:00
Ylämyllyn alakoululaisten nuokkari 4-6-luokkalaiset
Avoin nuorisotoiminta
Liperin kunta
Torstai
07.03.
09:00
Uimakoulu / Alkeisryhmä 1
Uinti / uimakoulut
10:00
Uimakoulu / Alkeisryhmä 2
Uinti / uimakoulut
10:30
Talvilomaretki Heinäveden Pääskyvuorelle
Retket
11:00
Uimakoulu / Jatkoryhmä
Uinti / uimakoulut
14:00
Viinijärven nuokkari alakoulaisten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
17:00
Viinijärven nuokkari nuorten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
Perjantai
08.03.
09:00
Uimakoulu / Alkeisryhmä 1
Uinti / uimakoulut
10:00
Uimakoulu / Alkeisryhmä 2
Uinti / uimakoulut
11:00
Uimakoulu / Jatkoryhmä
Uinti / uimakoulut
13:00
Vesipeuhupäivä Liprakassa
Uinti / uimakoulut
14:00
Viinijärven nuokkari alakoulaisten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
17:00
Viinijärven nuokkari nuorten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
Lauantai
09.03.
Sunnuntai
10.03.
Maanantai
11.03.
13:00
Kokkauskerho 1.-2.lk Liperin koulu
Leivonta ja ruuanlaitto
13:00
Liperin Nuokkari - Yhteisnuokkari 9-17-vuotiaat
Avoin nuorisotoiminta
14:00
Kovien materiaalien käsityökerho 4.-6.lk Liperin koulu
Kädentaidot
14:00
Viinijärven yhteisnuokkari
Avoin nuorisotoiminta
14:15
Kokkikerho 4.-6.lk Ylämyllyn koulu
Leivonta ja ruuanlaitto
14:15
Sirkuskerho 4.-6.lk Viinijärven koulu
Sirkus
14:15
Ylämyllyn nuokkari Maanantai
Avoin nuorisotoiminta
14:30
Liikuntakerho 1.-3.lk Ylämyllyn koulu
Liikuntakerho
18:15
Lasten ja nuorten uintikerho
Uinti / uimakoulut
Tiistai
12.03.
14:15
Koulunuorisotyön nuokkari Ylämyllyllä
Avoin nuorisotoiminta
Liperin kunta
14:15
Liikuntakerho 1.-3.lk Viinijärven koulu
Liikuntakerho
Harrastamisen Liperin malli
14:30
Liikuntakerho 4.-6.lk Ylämyllyn koulu
Liikuntakerho
Harrastamisen Liperin malli
15:00
Energytreeni 7.-9.-lk
Saliharjoittelu
Harrastamisen Liperin malli
Keskiviikko
13.03.
14:00
Liikuntakerho 1.-3.lk Liperin koulu
Liikuntakerho
14:00
Liikuntakerho 1.-3.lk Salokylän koulu
Liikuntakerho
14:00
Sirkuskerho 3.-6.lk Mattisenlahden koulu
Sirkus
14:15
Kokkikerho 1.-3.lk Ylämyllyn koulu
Leivonta ja ruuanlaitto
14:15
Ylämyllyn alakoululaisten nuokkari 4-6-luokkalaiset
Avoin nuorisotoiminta
14:30
Kuvataide- ja mediakerho 1.-3.lk Ylämyllyn koulu
Valokuvaus
15:00
Liikuntakerho 4.-6.lk Salokylän koulu
Liikuntakerho
Torstai
14.03.
13:00
Liikuntakerho 1.-3.lk Mattisenlahden koulu
Liikuntakerho
14:00
Liikuntakerho 4.-6.lk Liperin koulu
Liikuntakerho
14:00
Liikuntakerho 4.-6.lk Mattisenlahden koulu
Liikuntakerho
14:00
Liperin Nuokka - alakoululaisten nuokkari 3.-6. lk
Avoin nuorisotoiminta
14:00
Shakki- ja pelikerho 1.-6.lk Liperin koulu
Lautapelit
14:00
Viinijärven nuokkari alakoulaisten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
14:15
Käsityöpaja 7.-9.lk Ylämyllyn koulu
Kädentaidot
14:15
Kuvataidepaja 7.-9.lk Ylämyllyn koulu
Kuvataide
14:15
Lemmikkieläin-kerho 1.-3.lk Viinijärven koulu
Eläimet
14:15
Ylämyllyn nuokkari Torstai
Avoin nuorisotoiminta
14:30
Pelipaja 3.-6.lk Ylämyllyn koulu
Lautapelit
15:00
Liikuntakerho 4.-6.lk Viinijärven koulu
Liikuntakerho
15:00
Ohjelmointipaja 5.-9.lk Ylämyllyn koulu
Digipelaaminen ja ohjelmointi
17:00
Viinijärven nuokkari nuorten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
Perjantai
15.03.
13:00
Koodarit-kerho 1.-4.lk Mattisenlahden koulu
Digipelaaminen ja ohjelmointi
13:00
Liperin Nuokkari - Yhteisnuokkari 9-17-vuotiaat
Avoin nuorisotoiminta
13:15
Lemmikkieläin-kerho 1.-6.lk Salokylän koulu
Eläimet
14:00
Viinijärven nuokkari alakoulaisten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
14:15
Ylämyllyn nuokkari Perjantai
Avoin nuorisotoiminta
17:00
Viinijärven nuokkari nuorten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
Lauantai
16.03.
11:00
Perhenuokkari
Avoin nuorisotoiminta
Liperin kunta
Sunnuntai
17.03.
Maanantai
18.03.
13:00
Kokkauskerho 1.-2.lk Liperin koulu
Leivonta ja ruuanlaitto
13:00
Liperin Nuokkari - Yhteisnuokkari 9-17-vuotiaat
Avoin nuorisotoiminta
14:00
Kovien materiaalien käsityökerho 4.-6.lk Liperin koulu
Kädentaidot
14:00
Viinijärven yhteisnuokkari
Avoin nuorisotoiminta
14:15
Kokkikerho 4.-6.lk Ylämyllyn koulu
Leivonta ja ruuanlaitto
14:15
Sirkuskerho 4.-6.lk Viinijärven koulu
Sirkus
14:15
Ylämyllyn nuokkari Maanantai
Avoin nuorisotoiminta
14:30
Liikuntakerho 1.-3.lk Ylämyllyn koulu
Liikuntakerho
18:15
Lasten ja nuorten uintikerho
Uinti / uimakoulut
Tiistai
19.03.
14:15
Koulunuorisotyön nuokkari Ylämyllyllä
Avoin nuorisotoiminta
Liperin kunta
14:15
Liikuntakerho 1.-3.lk Viinijärven koulu
Liikuntakerho
Harrastamisen Liperin malli
14:30
Liikuntakerho 4.-6.lk Ylämyllyn koulu
Liikuntakerho
Harrastamisen Liperin malli
15:00
Energytreeni 7.-9.-lk
Saliharjoittelu
Harrastamisen Liperin malli
Keskiviikko
20.03.
14:00
Liikuntakerho 1.-3.lk Liperin koulu
Liikuntakerho
14:00
Liikuntakerho 1.-3.lk Salokylän koulu
Liikuntakerho
14:00
Sirkuskerho 3.-6.lk Mattisenlahden koulu
Sirkus
14:15
Kokkikerho 1.-3.lk Ylämyllyn koulu
Leivonta ja ruuanlaitto
14:15
Ylämyllyn alakoululaisten nuokkari 4-6-luokkalaiset
Avoin nuorisotoiminta
14:30
Kuvataide- ja mediakerho 1.-3.lk Ylämyllyn koulu
Valokuvaus
15:00
Liikuntakerho 4.-6.lk Salokylän koulu
Liikuntakerho
Torstai
21.03.
13:00
Liikuntakerho 1.-3.lk Mattisenlahden koulu
Liikuntakerho
14:00
Liikuntakerho 4.-6.lk Liperin koulu
Liikuntakerho
14:00
Liikuntakerho 4.-6.lk Mattisenlahden koulu
Liikuntakerho
14:00
Shakki- ja pelikerho 1.-6.lk Liperin koulu
Lautapelit
14:00
Viinijärven nuokkari alakoulaisten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
14:15
Käsityöpaja 7.-9.lk Ylämyllyn koulu
Kädentaidot
14:15
Kuvataidepaja 7.-9.lk Ylämyllyn koulu
Kuvataide
14:15
Lemmikkieläin-kerho 1.-3.lk Viinijärven koulu
Eläimet
14:15
Ylämyllyn nuokkari Torstai
Avoin nuorisotoiminta
14:30
Pelipaja 3.-6.lk Ylämyllyn koulu
Lautapelit
15:00
Liikuntakerho 4.-6.lk Viinijärven koulu
Liikuntakerho
15:00
Ohjelmointipaja 5.-9.lk Ylämyllyn koulu
Digipelaaminen ja ohjelmointi
17:00
Viinijärven nuokkari nuorten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
Perjantai
22.03.
13:00
Koodarit-kerho 1.-4.lk Mattisenlahden koulu
Digipelaaminen ja ohjelmointi
13:00
Liperin Nuokkari - Yhteisnuokkari 9-17-vuotiaat
Avoin nuorisotoiminta
13:15
Lemmikkieläin-kerho 1.-6.lk Salokylän koulu
Eläimet
14:00
Viinijärven nuokkari alakoulaisten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
14:15
Ylämyllyn nuokkari Perjantai
Avoin nuorisotoiminta
17:00
Viinijärven nuokkari nuorten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
Lauantai
23.03.
Sunnuntai
24.03.
Maanantai
25.03.
13:00
Kokkauskerho 1.-2.lk Liperin koulu
Leivonta ja ruuanlaitto
13:00
Liperin Nuokkari - Yhteisnuokkari 9-17-vuotiaat
Avoin nuorisotoiminta
14:00
Kovien materiaalien käsityökerho 4.-6.lk Liperin koulu
Kädentaidot
14:00
Viinijärven yhteisnuokkari
Avoin nuorisotoiminta
14:15
Kokkikerho 4.-6.lk Ylämyllyn koulu
Leivonta ja ruuanlaitto
14:15
Sirkuskerho 4.-6.lk Viinijärven koulu
Sirkus
14:15
Ylämyllyn nuokkari Maanantai
Avoin nuorisotoiminta
14:30
Liikuntakerho 1.-3.lk Ylämyllyn koulu
Liikuntakerho
18:15
Lasten ja nuorten uintikerho
Uinti / uimakoulut
Tiistai
26.03.
14:15
Koulunuorisotyön nuokkari Ylämyllyllä
Avoin nuorisotoiminta
Liperin kunta
14:15
Liikuntakerho 1.-3.lk Viinijärven koulu
Liikuntakerho
Harrastamisen Liperin malli
14:30
Liikuntakerho 4.-6.lk Ylämyllyn koulu
Liikuntakerho
Harrastamisen Liperin malli
15:00
Energytreeni 7.-9.-lk
Saliharjoittelu
Harrastamisen Liperin malli
15:40
Peli- ja liikuntakerho 3.-6. luokkalaisille
Liikuntakerho
Liperin kunta
Keskiviikko
27.03.
14:00
Liikuntakerho 1.-3.lk Liperin koulu
Liikuntakerho
14:00
Liikuntakerho 1.-3.lk Salokylän koulu
Liikuntakerho
14:00
Sirkuskerho 3.-6.lk Mattisenlahden koulu
Sirkus
14:15
Kokkikerho 1.-3.lk Ylämyllyn koulu
Leivonta ja ruuanlaitto
14:15
Ylämyllyn alakoululaisten nuokkari 4-6-luokkalaiset
Avoin nuorisotoiminta
14:30
Kuvataide- ja mediakerho 1.-3.lk Ylämyllyn koulu
Valokuvaus
15:00
Liikuntakerho 4.-6.lk Salokylän koulu
Liikuntakerho
Torstai
28.03.
13:00
Liikuntakerho 1.-3.lk Mattisenlahden koulu
Liikuntakerho
14:00
Liikuntakerho 4.-6.lk Liperin koulu
Liikuntakerho
14:00
Liikuntakerho 4.-6.lk Mattisenlahden koulu
Liikuntakerho
14:00
Liperin Nuokka - alakoululaisten nuokkari 3.-6. lk
Avoin nuorisotoiminta
14:00
Shakki- ja pelikerho 1.-6.lk Liperin koulu
Lautapelit
14:15
Käsityöpaja 7.-9.lk Ylämyllyn koulu
Kädentaidot
14:15
Kuvataidepaja 7.-9.lk Ylämyllyn koulu
Kuvataide
14:15
Lemmikkieläin-kerho 1.-3.lk Viinijärven koulu
Eläimet
14:30
Pelipaja 3.-6.lk Ylämyllyn koulu
Lautapelit
15:00
Liikuntakerho 4.-6.lk Viinijärven koulu
Liikuntakerho
15:00
Ohjelmointipaja 5.-9.lk Ylämyllyn koulu
Digipelaaminen ja ohjelmointi
15:00
Viinijärven nuokkari alakoulaisten vuoro
Avoin nuorisotoiminta
Perjantai
29.03.
Lauantai
30.03.
Sunnuntai
31.03.
Näytä viikko